Description
Technical Parameters
Product details
| Name | 5 inch shopping cart wheels |
| Wheel material | TPE |
| Load capacity | Max.80kgs |
| Size | 5 inch |
| Finish | Zinc, electrophoresis |
| Brand | TENG |
| Color | Requirement |
| Usage | Shopping cart |
| Size | 125*32mm |
| Overall height | 157mm |
| Offset | 36mm |

Quality control

Certificates


Production

Main clients

About us
Jiaxing Xingjie Machinery Co., Ltd. Is a modern group company consisting of Jiaxing Xingteng Casters Co., Ltd. and Anhui Xingteng Logistics Equipment Co., Ltd., which has independent research and development, independent production and independent sales team. There is a professional, efficient, enthusiastic, dedicated and honest working team.
Jiaxing Xingteng Casters Co., Ltd. Is a professional caster manufacturer founded in 1997, it has more than 2, 000 kinds of caster products. The company has independent development capabilities and a comprehensive testing laboratory.
Anhui Xingteng Logistics Equipment Co., Ltd., to be established in 2019, mainly designs, produces and sells various types of logistics equipment, foldable shopping trolleys.
At present, the company's trade scale is growing day by day, and its customers are all over the world. It has won the trust of domestic and foreign customers with good reputation.
Hot Tags: 5 inch shopping cart wheels, China, suppliers, manufacturers, factory, wholesale, cheap, price, for sale, 5 Inch Shopping Cart Wheels, Trolley Accessories, Shopping Cart Caster
Previous
Shopping Cart Swivel WheelNext
No InformationSend Inquiry










